730 367 039

Pomoc Drogowa Żory 24h

Laweta, Holowanie, Assistance

Pomoc Drogowa Żory – Laweta – Holowanie – Roadside Assistance 24H

Awaria samochodu, kolizja albo wypadek drogowy może przytrafić się każdemu kierowcy. Dlatego też nasza dzialność pomoc drogowa Żory powstała aby Państwu w takich sytacjach pomagać na drodze. Jesteśmy otwarci całodobowo, także w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta.

pomoc drogowa żory

Pomoc Drogowa Żory 24h

Oferujemy usługi pomocy drogowej na terenie miasta Żory oraz miejscowości w obrębie +100km od Żor

laweta żory

Laweta Żory 24h

Usługi wykonujemy autolawetą na samochody osobowe, terenowe, SUV, BUS na Terenie miasta Żory całodobowo

wymiana koła gliwice

Wymiana koła Żory 24H

Oferujemy wymianę koła na terenie Żory, nasza firma dojeżdża do klienta i świadczy usługi wulkanizacji na drodze.

awaryjne odpalanie

Awaryjne odpalanie 12V-24V Żory

W swojej ofercie pomocy drogowej oferujemy Państwo Awaryjne Odpalanie z urządzenia rozruchowego 12V/24V

holowanie żory

Holowanie Żory 24H

Oferujemy klientom Holowanie Żory samochodów osobowych, terenowych, SUVów, BUSów.

Diagnostyka Komputerowa Żory

Oferujemy Diagnostykę komputerową z dojazdem na terenie miasta Żory.

Pomoc Drogowa Żory 24h/7 Laweta i Holowanie – Assistance

Szukasz Pomocy drogowej w Żorach ? Szukasz zapytania Laweta Żory ? Holowanie Żory ? – Dobrze trafiłeś ! 

Całodobowa Pomoc drogowa Żory –  Laweta Żory i Holowanie Żory. Jesteśmy do Państwa usług przez cały rok przez całą dobę !

Profil działaności Pomoc Drogowa, laweta, holowanie Żory charakteryzuje się w zasadzie jednym i tym samym. Wszystkie usługi dotyczą pomocy na drodze w mieście Żory oraz Autostradzie A1, DK81 Wiślanka. Jest wiele nieprzewidywalnych sytuacji na drodze, w których należy wezwać Autopomoc Żory. Prowadzimy działalność już od ponad 10 lat, dlatego wzywając naszą pomoc drogowa możecie być Państwo spokojni, że trafiliście na rzetelną oraz ubezpieczoną firmę holowniczą. Dlatego też dajemy z naszej strony naszym klientom gwarancję satysfakcji. 

W jaki sposób wezwać firmę pomoc drogowa Żory ? 

Jest to bardzo proste ! Wystarczy znaleźć nas w internecie pod hasłem pomoc drogowa Żory lub laweta Żory i wybrać nasz numer

telefonu – 730 367 039.

W jakich okolicznościach wezwać laweta Żorach ?

W sytuacji, w której należy wezwać lawetę jest naprawdę sporo. Opiszemy Państwu kilka najczęstszych przyczyn wezwania lawety przez naszych klientów w Żorach. Na ogół wezwanie lawety wiąże się z bardzo nieprzyjemną sytuacją na drodze, ponieważ zepsuł się Państwu samochód, czego żaden kierowca nie chce doświadczyć. Można napisać, że takie TOP 10 awarii na drodze jest

 • Spowodowane kolizji oraz wypadek czyli przeważnie uszkodzenia blacharsko – lakiernicze 
 • Awaria układu wtryskowego, czyli potocznie pisząc wtryski lub pompa wtryskowa, zapchany filtr paliwa, co może być spowodowane zatrzymaniem się samochodu na drodze. 
 • Urwanie wahacza, co jest chyba najbardziej niebezpieczną sytuacją, ponieważ wiąże się z tym urwanie koła. Nasza Pomoc Drogowa Żory posiada specjalistyczne wózki, aby umożliwić wciągniecie takiego samochodu na lawetę bez jego uszkodzenia !
 • Usterka układu DPF/FAP, EGR uniemożliwiająca jazdę autem tzw. awaria ekologiczna samochodu. Przeważnie nowsze samochody z silnikiem Diesla są zaopatrzone w filtr cząstek stałych. Zapchanie takiego filtra skutkuje przeważnie przejściem samochodu w tzw. tryb awaryjny, który odcina moc samochodu. Przy takiej usterce należy bezzwłocznie sholować samochód do serwisu.
 • Awaria elektroniczna samochodu. Są to chyba najbardziej trudne awarie, ponieważ w samochodach mamy tysiące przewodów, modułów. Przy takich awariach bez komputera diagnostycznego raczej się nie obejdzie. Nasza Pomoc Drogowa Żory posiada profesjonalny komputer diagnostyczny, który pomaga ustalić usterkę elektroniczną w samochodzie. 
 • Awaria rozrządu – jest to awaria gdzie większość przypadków kończy się uszkodzeniem silnika. W takim przypadku należy wezwać Laweta Żory, aby sholować auto do mechanika. 
 • Awaria układu chłodniczego – w tym przypadku awaria może być błacha, taka jak uszkodzony wąż do chłodnicy, zbiorniczka wyrównawczego, po bardziej poważniejsze awarie np. pompy wody. 
 • Awaria turbosprężarki – taka awaria to też częsta przyczyna wezwania firmy holowanie Żory. Tak samo jak z układem chłodzenia, awarii może ulec tylko wąż od intercoolera do turbosprężarki po przewody podciśnienia, a w skrajnych przypadkach do całkowitego uszkodzenia turbosprężarki i zassania oleju z silnika. Raczej i w tym przypadku bez lawety w Gliwicach się nie obejdzie !
 • Awaria paska klinowego/wielorowkowego – jest to awaria też dosyć poważna. Jak charakteryzuje się taka usterka ? Przeważnie jest to brak ładowania przez alternator, brak wspomagania kierownicy, ponieważ na takim pasku pracuje cały osprzęt taki jak alternator, pompa wspomagania, pompa wody, sprężarka klimatyzacji, pompa podciśnienia (Vacum). Każda z tych wymienionych rzeczy skutkuje natychmiastowej awarii pojazdu.
 • Awaria alternatora – bardzo częsta awaria, która może się Państwu przydarzyć, ponieważ tego typu rzecz unieruchamiają samochód. Prawidłowe ładowanie alternatora to 13,5-14,4V. Jeśli alternator się uszkodzi to wtedy napięcie nam spada. Należy również zadzwonić po Autopomoc Żory, aby odbyło się holowanie do warsztatu samochodnego lub do Państwa miejsca zamieszkania.
 • Awaria ogumienia – dość powszechna usterka, która spotkała prawie każdego kierowcę, jednak nie zawsze mają Państwo klucz do kół, lewarek (podnośnik) lub też klient nie czuje się na siłach, aby samemu wymienić koło. Dla nas nie jest to problem. Pomożemy Wam w każdej sytuacji. Posiadamy do tego odpowiedni sprzęt i zrealizujemy każdą wymianę koła w Żorach całodobowo w samochodach osobowych oraz dostawczych, również TIR i naczepy.
 • Awaria układu kierowniczego – przyczyn może być bardzo wiele od zatarcia się pompy wspomagania po wyciek płynu od wspomagania tzn. nieszczelność w przewodach, zerwanie paska klinowego oraz brak ładowania.
 • Najechanie na wyrwę tzw. dziurę w asfalcie i uszkodzenie dołu pojazdu. Uszkodzić możemy w ten sposób wszelakie elementy zawieszenia, skrzywić felgę, uszkodzić oponę oraz miskę olejową, co będzie skutkowało wyciekiem oleju na jezdnie. Ogólnie w każdym z wymienionych przypadków pojazd powinien trafić na lawetę.

Możecie też uszkodzić pojazd w inny sposób np. najechać na schody gdzieś na osiedlu, zawisnąć na skarpie, wpaść samochodem do jeziora np. wodując łódkę, zakopać się w lesie, zawisnąć na krawężniku bądź innym przedmiocie. Dla nas żadne zlecenie nie jest problemem. Postaramy się pomóc w każdej sytuacji.

Z takich popularnych usterek to by było na tyle, jednak przyczyn awarii samochodu/sytuacji losowych może być o wiele więcej, które wymagają naszej interwencji na drodze.

Holujemy również samochody na terenie Żor, jeśli mają Państwo nieważne badania techniczne pojazdu, brak ubezpieczenia OC, pękniętą szybę, dziurę w kole, zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez policję, transport pojazdu na stację kontroli pojazdów z nieważnym przeglądem lub sprowadzanym z zagranicy.

Sprawne samochody również są transportowane na lawecie. Taki transport samochodu może być zlecony naszej firmie Laweta Żory w przypadku zakupu nowego samochodu w salonie, holowanie samochodów zabytkowych, antycznych, samochodów sportowych na tor wyścigowy.

Co zrobić w przypadku awarii samochodu na Autostradzie A1 lub DK81 Wiślanka ?

Jak wiadomo w Żorach mamy autostradę A1. Są to autostrady o bardzo dużym natężeniu ruchu, dlatego muszą Państwo bezwzględnie zjechać na pas awaryjny, ubrać kamizelkę odblaskową i umieścić trójkąt ostrzegawczy za samochodem. Teraz możemy wezwać Pomoc Drogowa Autostrada A1 Żory. Nasza firma holownicza postara się dotrzeć w ciągu 20 minut od zamówienia lawety. Bardzo ważne jest to, żeby klient podał kilometr autostrady, na którym się znajduje oraz w jakim kierunku jechał. Posiadamy bardzo dokładne mapy z pikietażem autostrad, dlatego zawsze bezbłędnie dojeżdżamy do naszego klienta, co skraca czas oczekiwania na lawetę.

Na Autostradzie ze względu na bezpieczeństwo nasze i Państwa nie podejmujemy się napraw samochodów. W przypadku awarii oraz chęci naprawy zawsze wykonujemy usługi poza autostradą, dlatego też najpierw musimy zlawetować pojazd w bezpieczne miejsce. Ważne, aby z autostrady A1 wydostać się jak naszybciej możemy.

Nasza Pomoc Drogowa Żory Autostrada A1 jest przygotowana na wyjazdy Autostradowe. Jesteśmy bardzo dobrze oznakowani. Nasi pracownicy posiadają specjalne ubrania odblaskowe z homologacją oraz nasze auto lawety oznakowane są zgodnie wedle aktualnych przepisów, jakie regulują świadczenie usług pomocy drogowej.

Miasto Żory jest miastem dosyć sporym, dlatego też dobrze znamy topografię naszego miasta i autostradę A1 oraz DK81 Wiślanka. Jeśli nawet nasz klient ma problem z odnalezieniem słupka z pikietżem na autostradzie, który powinien znajdować się co 100 m wystarczy, że powie nam, co widzi przed sobą. Razem napewno się odnajdziemy na autostradzie !

Wydaje nam się, że dobrze trafiliście odwiedzając naszą stronę pomocy drogowej, ponieważ dla nas liczy się zadowolony klient, dlatego też cały czas inwestujemy w zaufanie klientów, powiększając grono zadowolonych klientów.

Jeśli jesteście w mieście Żory bądź w okolicy, w miejscowościach takich jak: Świerklany, Pawłowice, Gorzyczki, Gorzyce, Skoczów, Bąków, Wisła, Ustron, Bielsko-Biała, Żywiec, Warszowice, Ochaby to jesteśmy również do Waszej dyspozycji, w 20 minut od przyjęcia zlecenia.

Posiadamy również w naszej flocie samochód serwisowy do drobnej naprawy samochodów na drodze. Wykonujemy nim zlecenia naszych klientów takie jak: Wymiana koła, Awaryjne uruchamianie samochodów oraz TIRów prądem 12V oraz 24V, Diagnostyka komputerowa, Dowóz paliwa, Zabezpieczenie miejsca kolizji oraz wypadku.

Dzwoniąc na naszą infolinie możecie rozmawiać w języku Polskim, Niemieckim, Angielskim, Czeskim oraz Słowackim. 

Pozdrawiamy Pomoc Drogowa – Laweta – Holowanie – Assistance Żory 24H !

Dzielnice

Żory Zachód

Żory Śródmieście

Żory  Kleszczówka

Żory  Rowień-Folwarki

Żory  Osiny

Żory  Kleszczów

Żory Baranowice

Żory Rogoźna

Żory Rój

Osiedla

Żory Księcia Władysława

Żory Powstańców Śląskich

700-lecia Żor

Żory Władysława Sikorskiego

Żory Wojciecha Korfantego

Żory Władysława Pawlikowskiego

Żory Osiedla wchodzące w skład dzielnic

Osiedle Gwarków (dzielnica Rój)

Osiedle Fadom (dzielnica Kleszczówka)

Przez Żory (dzielnice: Rowień-Folwarki i Rój) przebiega autostrada A1 łącząca południe z północą kraju. Przez miasto przebiegają następujące drogi:

Autostrada A1 (Gdańsk – Toruń – Łódź – Częstochowa – Gliwice – Żory – Gorzyczki)

Droga krajowa nr 81 (Katowice (A4) – Mikołów – Łaziska Górne – Żory – Skoczów (S52) – Harbutowice)

Droga wojewódzka nr 924 (Kuźnia Nieborowska – Knurów – Czerwionka-Leszczyny – Żory)

Droga wojewódzka nr 932 (Wodzisław Śląski – Świerklany – Żory)

Droga wojewódzka nr 935 (Racibórz – Rybnik – Żory – Pszczyna)

Zapraszamy na naszą podstrone Pomoc Drogowa 24H

Pomoc Drogowa Żory 24H – Laweta – Holowanie – Roadside Assistance

Twój całodobowy partner w Żorach oraz Autostradzie A1 – DK 81 Wiślanka

Telefon 24H

Adres

Osiedle Księcia Władysława 5B, 44-241 Żory
Call Now Button