730 367 039

Pomoc Drogowa Gliwice 24h

Laweta, Holowanie, Assistance

Pomoc Drogowa Gliwice – Laweta – Holowanie – Roadside Assistance 24H

Awaria samochodu, kolizja albo wypadek drogowy może przytrafić się każdemu kierowcy. Dlatego też nasza dzialność pomoc drogowa Gliwice powstała aby Państwu w takich sytacjach pomagać na drodze. Jesteśmy otwarci całodobowo, także w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta.

pomoc drogowa gliwice

Pomoc Drogowa Gliwice 24h

Oferujemy usługi pomocy drogowej na terenie miasta Gliwice oraz miejscowości w obrębie +100km od Gliwic

laweta gliwice

Laweta Gliwice 24h

Usługi wykonujemy autolawetą na samochody osobowe, terenowe, SUV, BUS na Terenie miasta Gliwice całodobowo

wymiana koła gliwice

Wymiana koła Gliwice 24H

Oferujemy wymianę koła na terenie Gliwic, nasza firma dojeżdża do klienta i świadczy usługi wulkanizacji na drodze.

awaryjne odpalanie

Awaryjne odpalanie 12V-24V Gliwice

W swojej ofercie pomocy drogowej oferujemy Państwo Awaryjne Odpalanie z urządzenia rozruchowego 12V/24V

holowanie gliwice

Holowanie Gliwice 24H

Oferujemy klientom Holowanie Gliwice samochodów osobowych, terenowych, SUVów, BUSów.

Diagnostyka Komputerowa Gliwice

Oferujemy Diagnostykę komputerową z dojazdem na terenie miasta Gliwice.

Pomoc Drogowa Gliwice 24h/7 Laweta i Holowanie – Assistance

Szukasz Pomocy drogowej w Gliwicach ? Szukasz zapytania Laweta Gliwice ? Holowanie Gliwice ? – Dobrze trafiłeś ! 

Całodobowa Pomoc drogowa Gliwice –  Laweta Gliwice i Holowanie. Jesteśmy do Państwa usług przez cały rok przez całą dobę !

Profil działaności Pomoc Drogowa, laweta, holowanie Gliwice charakteryzuje się w zasadzie jednym i tym samym. Wszystkie usługi dotyczą pomocy na drodze w mieście Gliwice oraz Autostradzie A4 Autostradzie A1, DTŚ i DK88. Jest wiele nieprzewidywalnych sytuacji na drodze, w których należy wezwać Autopomoc Gliwice. Prowadzimy działalność już od ponad 10 lat, dlatego wzywając naszą pomoc drogowa możecie być Państwo spokojni, że trafiliście na rzetelną oraz ubezpieczoną firmę holowniczą. Dlatego też dajemy z naszej strony naszym klientom gwarancję satysfakcji. 

W jaki sposób wezwać firmę pomoc drogowa Gliwice ? 

Jest to bardzo proste ! Wystarczy znaleźć nas w internecie pod hasłem pomoc drogowa Gliwice lub laweta Gliwice i wybrać nasz numer

telefonu – 730 367 039.

W jakich okolicznościach wezwać laweta Gliwice ?

W sytuacji, w której należy wezwać lawetę jest naprawdę sporo. Opiszemy Państwu kilka najczęstszych przyczyn wezwania lawety przez naszych klientów w Gliwicach. Na ogół wezwanie lawety wiąże się z bardzo nieprzyjemną sytuacją na drodze, ponieważ zepsuł się Państwu samochód, czego żaden kierowca nie chce doświadczyć. Można napisać, że takie TOP 10 awarii na drodze jest

 • Spowodowane kolizji oraz wypadek czyli przeważnie uszkodzenia blacharsko – lakiernicze 
 • Awaria układu wtryskowego, czyli potocznie pisząc wtryski lub pompa wtryskowa, zapchany filtr paliwa, co może być spowodowane zatrzymaniem się samochodu na drodze. 
 • Urwanie wahacza, co jest chyba najbardziej niebezpieczną sytuacją, ponieważ wiąże się z tym urwanie koła. Nasza Pomoc Drogowa Gliwice posiada specjalistyczne wózki, aby umożliwić wciągniecie takiego samochodu na lawetę bez jego uszkodzenia !
 • Usterka układu DPF/FAP, EGR uniemożliwiająca jazdę autem tzw. awaria ekologiczna samochodu. Przeważnie nowsze samochody z silnikiem Diesla są zaopatrzone w filtr cząstek stałych. Zapchanie takiego filtra skutkuje przeważnie przejściem samochodu w tzw. tryb awaryjny, który odcina moc samochodu. Przy takiej usterce należy bezzwłocznie sholować samochód do serwisu.
 • Awaria elektroniczna samochodu. Są to chyba najbardziej trudne awarie, ponieważ w samochodach mamy tysiące przewodów, modułów. Przy takich awariach bez komputera diagnostycznego raczej się nie obejdzie. Nasza Pomoc Drogowa Gliwice posiada profesjonalny komputer diagnostyczny, który pomaga ustalić usterkę elektroniczną w samochodzie. 
 • Awaria rozrządu – jest to awaria gdzie większość przypadków kończy się uszkodzeniem silnika. W takim przypadku należy wezwać Laweta Gliwice, aby sholować auto do mechanika. 
 • Awaria układu chłodniczego – w tym przypadku awaria może być błacha, taka jak uszkodzony wąż do chłodnicy, zbiorniczka wyrównawczego, po bardziej poważniejsze awarie np. pompy wody. 
 • Awaria turbosprężarki – taka awaria to też częsta przyczyna wezwania firmy holowanie Gliwice. Tak samo jak z układem chłodzenia, awarii może ulec tylko wąż od intercoolera do turbosprężarki po przewody podciśnienia, a w skrajnych przypadkach do całkowitego uszkodzenia turbosprężarki i zassania oleju z silnika. Raczej i w tym przypadku bez lawety w Gliwicach się nie obejdzie !
 • Awaria paska klinowego/wielorowkowego – jest to awaria też dosyć poważna. Jak charakteryzuje się taka usterka ? Przeważnie jest to brak ładowania przez alternator, brak wspomagania kierownicy, ponieważ na takim pasku pracuje cały osprzęt taki jak alternator, pompa wspomagania, pompa wody, sprężarka klimatyzacji, pompa podciśnienia (Vacum). Każda z tych wymienionych rzeczy skutkuje natychmiastowej awarii pojazdu.
 • Awaria alternatora – bardzo częsta awaria, która może się Państwu przydarzyć, ponieważ tego typu rzecz unieruchamiają samochód. Prawidłowe ładowanie alternatora to 13,5-14,4V. Jeśli alternator się uszkodzi to wtedy napięcie nam spada. Należy również zadzwonić po Autopomoc Gliwice, aby odbyło się holowanie do warsztatu samochodnego lub do Państwa miejsca zamieszkania.
 • Awaria ogumienia – dość powszechna usterka, która spotkała prawie każdego kierowcę, jednak nie zawsze mają Państwo klucz do kół, lewarek (podnośnik) lub też klient nie czuje się na siłach, aby samemu wymienić koło. Dla nas nie jest to problem. Pomożemy Wam w każdej sytuacji. Posiadamy do tego odpowiedni sprzęt i zrealizujemy każdą wymianę koła w Gliwicach całodobowo w samochodach osobowych oraz dostawczych, również TIR i naczepy.
 • Awaria układu kierowniczego – przyczyn może być bardzo wiele od zatarcia się pompy wspomagania po wyciek płynu od wspomagania tzn. nieszczelność w przewodach, zerwanie paska klinowego oraz brak ładowania.
 • Najechanie na wyrwę tzw. dziurę w asfalcie i uszkodzenie dołu pojazdu. Uszkodzić możemy w ten sposób wszelakie elementy zawieszenia, skrzywić felgę, uszkodzić oponę oraz miskę olejową, co będzie skutkowało wyciekiem oleju na jezdnie. Ogólnie w każdym z wymienionych przypadków pojazd powinien trafić na lawetę.

Możecie też uszkodzić pojazd w inny sposób np. najechać na schody gdzieś na osiedlu, zawisnąć na skarpie, wpaść samochodem do jeziora np. wodując łódkę, zakopać się w lesie, zawisnąć na krawężniku bądź innym przedmiocie. Dla nas żadne zlecenie nie jest problemem. Postaramy się pomóc w każdej sytuacji.

Z takich popularnych usterek to by było na tyle, jednak przyczyn awarii samochodu/sytuacji losowych może być o wiele więcej, które wymagają naszej interwencji na drodze.

Holujemy również samochody na terenie Gliwic, jeśli mają Państwo nieważne badania techniczne pojazdu, brak ubezpieczenia OC, pękniętą szybę, dziurę w kole, zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez policję, transport pojazdu na stację kontroli pojazdów z nieważnym przeglądem lub sprowadzanym z zagranicy.

Sprawne samochody również są transportowane na lawecie. Taki transport samochodu może być zlecony naszej firmie Laweta Gliwice w przypadku zakupu nowego samochodu w salonie, holowanie samochodów zabytkowych, antycznych, samochodów sportowych na tor wyścigowy.

Co zrobić w przypadku awarii samochodu na Autostradzie A4 / A1 ?

Jak wiadomo w Gliwice mamy dwie autostrady A4 oraz A1. Są to autostrady o bardzo dużym natężeniu ruchu, dlatego muszą Państwo bezwzględnie zjechać na pas awaryjny, ubrać kamizelkę odblaskową i umieścić trójkąt ostrzegawczy za samochodem. Teraz możemy wezwać Pomoc Drogowa Autostrada A4 / A1 Gliwice. Nasza firma holownicza postara się dotrzeć w ciągu 20 minut od zamówienia lawety. Bardzo ważne jest to, żeby klient podał kilometr autostrady, na którym się znajduje oraz w jakim kierunku jechał. Posiadamy bardzo dokładne mapy z pikietażem autostrad, dlatego zawsze bezbłędnie dojeżdżamy do naszego klienta, co skraca czas oczekiwania na lawetę.

Na Autostradzie ze względu na bezpieczeństwo nasze i Państwa nie podejmujemy się napraw samochodów. W przypadku awarii oraz chęci naprawy zawsze wykonujemy usługi poza autostradą, dlatego też najpierw musimy zlawetować pojazd w bezpieczne miejsce. Ważne, aby z autostrady A4 / A1 wydostać się jak naszybciej możemy.

Nasza Pomoc Drogowa Gliwice Autostrada A4 / A1 jest przygotowana na wyjazdy Autostradowe. Jesteśmy bardzo dobrze oznakowani. Nasi pracownicy posiadają specjalne ubrania odblaskowe z homologacją oraz nasze auto lawety oznakowane są zgodnie wedle aktualnych przepisów, jakie regulują świadczenie usług pomocy drogowej.

Miasto Gliwice jest miastem dosyć sporym, dlatego też dobrze znamy topografię naszego miasta i autostradę A4 / A1 Dk88, DTŚ (DK92). Jeśli nawet nasz klient ma problem z odnalezieniem słupka z pikietżem na autostradzie, który powinien znajdować się co 100 m wystarczy, że powie nam, co widzi przed sobą. Razem napewno się odnajdziemy na autostradzie !

Również, jeśli zakopiecie się w lesie, polanie, bądź łące i wszystkie możliwości GPS zawiodą, współpracujemy z firmą, która operuje dronami. Dlatego też, możemy Was w ten sposób odnaleźć w lesie bądź polanie.

Wydaje nam się, że dobrze trafiliście odwiedzając naszą stronę pomocy drogowej, ponieważ dla nas liczy się zadowolony klient, dlatego też cały czas inwestujemy w zaufanie klientów, powiększając grono zadowolonych klientów.

Jeśli jesteście w mieście Gliwice bądź w okolicy, w miejscowościach takich jak Pyskowice, Toszek, Tworóg, Hanusek, Ziemięcice, Zbrosławice, Świętoszowice, Szałsza, Sośnicowice, Trachy, Kozłów, Boniowice to jesteśmy również do Waszej dyspozycji, w 20 minut od przyjęcia zlecenia.

Jeśli znajdujecie się na Autostradzie A4 / A1 i widzicie MOP Kozłów, MOP Rachowice, MOP Wieszowa Północ, MOP Wieszowa Południe, Gliwice – Sośnica – Gliwice Żernica – Zjazd na Łany – Zjazd na Kędzieżyn-Koźle to również jesteśmy w stanie szybko dojechać do naszego klienta.

Posiadamy również w naszej flocie samochód serwisowy do drobnej naprawy samochodów na drodze. Wykonujemy nim zlecenia naszych klientów takie jak: Wymiana koła, Awaryjne uruchamianie samochodów oraz TIRów prądem 12V oraz 24V, Diagnostyka komputerowa, Dowóz paliwa, Zabezpieczenie miejsca kolizji oraz wypadku.

Dzwoniąc na naszą infolinie możecie rozmawiać w języku Polskim, Niemieckim, Angielskim, Czeskim oraz Słowackim. 

Pozdrawiamy Pomoc Drogowa – Laweta – Holowanie – Assistance Gliwice 24H !

Pomoc Drogowa Gliwice Obsługuje:

Dzielnice Gliwic: Sikornik, Sośnica, Stare Gliwice, Szobieszowice, Śródmieście, Trynek, Wilcze Gardło, Wojska Polskiego, Wójtowa Wieś, Zatorze, Żerniki, Żwirki i Wigury, Bojków, Brzezinka, Czechowice, Kopernik, Ligota Zabrska, Łabędy, Obrońców Pokoju, Ostropa, Politechnika, Centrum.

Miasta obsługiwane przez pomoc drogowa Gliwice:

Pyskowice, Sośnicowice, Toszek, Gierałtowice, Pilchowice, Wielowieś, Zbrosławice, Szałsza, Czekanów, Świętoszowice, Wieszowa, Kamienic, Ksieży las, Przezchlebie, Zawada, Paczyna, Paczynka, Taciszów, Rzeczyce, Kleszczów, Rudziniec, Rudno, Łącza, Bojszów, Rachowice, Łany wielkie, Kozłów, Trachy, Smolnica, Przyszowice, Paniówki, Jaśkowice, Ptakowice, Pławniowice, Bycina, Rachowice, Sierakowice, Czechowice, Autostrada A4, Autostrada A1, DTŚ, S1

Drogi Krajowe Gliwice:

Droga Krajowa 88 – ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego
Droga Krajowa 78 – ul. Dworcowa
Droga Krajowa 78 – ul. Jana Pawła II
Droga Krajowa 78 – ul. Nowy Świat (odc. od skrzyż. z ul. Wrocławską do skrzyż. z ul. Rybnicką i Jana Pawła II)
Droga Krajowa 78 – ul. Feliksa Orlickiego
Droga Krajowa 78 – ul. marsz. Józefa Piłsudskiego
Droga Krajowa 44 – ul. Pszczyńska (od węzła A4/A1 do granicy miasta)*
Droga Krajowa 78 – ul. Rybnicka
Droga Krajowa 78 – ul. ks. Marcina Strzody
Droga Krajowa 78 – ul. Jana Śliwki
Droga Krajowa 78 – ul. Świętojańska
Droga Krajowa 78 – ul. Tarnogórska
Droga Krajowa 78 – ul. Wrocławska (odc. od ul. Nowy Świat do skrzyż. ul. M. Strzody)
Droga Krajowa 78 – ul. prym. Stefana Wyszyńskiego

Drogi Gliwice

Droga Powiatowa 7211 S – ul. gen. Władysława Andersa
Droga Powiatowa 7230 S – ul. Architektów
Droga Powiatowa 7218 S – ul. Piotra Bardowskiego
Droga Powiatowa 7227 S – ul. Bernardyńska
Droga Powiatowa 7221 S – ul. Beskidzka
Droga Powiatowa 7220 S – ul. Błonie
Droga Powiatowa 7202 S – ul. Bojkowska
Droga Powiatowa 7217 S – ul. Bydgoska
Droga Powiatowa 7207 S – ul. Chorzowska
Droga Powiatowa 7219 S – ul. Czapli
Droga Powiatowa 7222 S – ul. Bł. Czesława
Droga Powiatowa 7234 S – ul. Ignacego Daszyńskiego
Droga Powiatowa 7207 S – ul. Jarosława Dąbrowskiego
Droga Powiatowa 7220 S – ul. Dolna
Droga Powiatowa 7203 S – ul. Droga do Rzeczyc
Droga Powiatowa 7214 S – ul. Józefa Elsnera
Droga Powiatowa 7216 S – ul. Franciszkańska
Droga Powiatowa 7202 S – ul. Frezji
Droga Powiatowa 7208 S – ul. Główna
Droga Powiatowa 7232 S – ul. Górnych Wałów
Droga Powiatowa 7227 S – ul. Artura Grottgera
Droga Powiatowa 7220 S – ul. Św. Jacka
Droga Powiatowa 7216 S – ul. Jagiellońska
Droga Powiatowa 7226 S – ul. Jałowcowa
Droga Powiatowa 7219 S – ul. Jasna
Droga Powiatowa 7231 S – ul. Jasnogórska
Droga Powiatowa 7218 S – ul. Jana Kilińskiego
Droga Powiatowa 7201 S – ul. Knurowska
Droga Powiatowa 7221 S – ul. ks. Antoniego Korczoka
Droga Powiatowa 7219 S – ul. Kosów
Droga Powiatowa 7211 S – ul. Tadeusza Kościuszki
Droga Powiatowa 7200 S – ul. Kozielska
Droga Powiatowa 7212 S – ul. Kresowa
Droga Powiatowa 7216 S – ul. Królewskiej Tamy
Droga Powiatowa 7213 S – ul. Kujawska
Droga Powiatowa 7224 S – ul. Kurpiowska
Droga Powiatowa 7223 S – ul. Lipowa
Droga Powiatowa 7218 S – ul. Lotnikow
Droga Powiatowa 7217 S – ul. Lubelska
Droga Powiatowa 7275 S – ul. Lubliniecka
Droga Powiatowa 7211 S – ul. Łabędzka
Droga Powiatowa 7224 S – ul. Łowicka
Droga Powiatowa 7213 S – ul. Łużycka
Droga Powiatowa 7208 S – ul. Mechanikow
Droga Powiatowa 7231 S – ul. Adama Mickiewicza
Droga Powiatowa 7236 S – ul. Mikołowska
Droga Powiatowa 7235 S – ul. Józefa Mitręgi
Droga Powiatowa 7215 S – ul. Myśliwska
Droga Powiatowa 7209 S – ul. Nad Łąkami
Droga Powiatowa 7216 S – ul. Odrowążów
Droga Powiatowa 7206 S – ul. Okrężna
Droga Powiatowa 7227 S – ul. Stefana Okrzei
Droga Powiatowa 7215 S – ul. Karola Olszewskiego
Droga Powiatowa 7207 S – ul. Opolska
Droga Powiatowa 7208 S – ul. Oświęcimska
Droga Powiatowa 7235 S – ul. Piwna
Droga Powiatowa 7220 S – ul. Pocztowa
Droga Powiatowa 7224 S – ul. Podlesie
Droga Powiatowa 7227 S – ul. Józefa Poniatowskiego
Droga Powiatowa 7210 S – ul. Portowa
Droga Powiatowa 7231 S – ul. Powstańców Warszawy
Droga Powiatowa 7208 S – ul. Przyszowska
Droga Powiatowa 7236 S – ul. Pszczyńska
Droga Powiatowa 7216 S – ul. Władysława Reymonta
Droga Powiatowa 7205 S – ul. Rolnikow
Droga Powiatowa 7220 S – ul. Józefa Rymera
Droga Powiatowa 7213 S – ul. gen. Władysława Sikorskiego
Droga Powiatowa 7227 S – ul. Aleksandra Skowrońskiego
Droga Powiatowa 7201 S – ul. Smolnicka
Droga Powiatowa 7231 S – ul. Jana III Sobieskiego
Droga Powiatowa 7211 S – ul. Starogliwicka
Droga Powiatowa 7211 S – ul. Staromiejska
Droga Powiatowa 7209 S – ul. Strzelców Bytomskich
Droga Powiatowa 7215 S – ul. Strzelnicza
Droga Powiatowa 7234 S – ul. Wincentego Styczyńskiego
Droga Powiatowa 7221 S – ul. Sztygarska
Droga Powiatowa 7214 S – ul. Karola Szymanowskiego
Droga Powiatowa 7235 S – ul. Tarnogórska (odc.)
Droga Powiatowa 7204 S – ul. Traktorzystow
Droga Powiatowa 7207 S – ul. Romualda Traugutta
Droga Powiatowa 7202 S – ul. Tulipanów (odc.)
Droga Powiatowa 7233 S – ul. Warminska
Droga Powiatowa 7275 S – ul. Warszawska
Droga Powiatowa 7232 S – ul. Józefa Wieczorka
Droga Powiatowa 7229 S – ul. Wiejska
Droga Powiatowa 7221 S – ul. Wielicka
Droga Powiatowa 7224 S – ul. Stanisława Witkiewicza
Droga Powiatowa 7226 S – ul. Św. Wojciecha
Droga Powiatowa 7212 S – ul. Leona Wyczółkowskiego
Droga Powiatowa 7234 S – ul. Stanisława Wyspiańskiego
Droga Powiatowa 7222 S – ul. Zabrska
Droga Powiatowa 7228 S – ul. gen. Aleksandra Zawadzkiego
Droga Powiatowa 7226 S – ul. Zbożowa
Droga Powiatowa 7209 S – ul. Ziemięcicka
Droga Powiatowa 7232 S – ul. Zygmunta Starego
Droga Powiatowa 7233 S – ul. Żernicka
Droga Powiatowa 7219 S – ul. Żurawia
Droga Powiatowa 7219 S – ul. Żwirki i Wigury

Obsługujemy każde z tych wyżej wymienionych punktów.

Zapraszamy na naszą podstrone Pomoc Drogowa Zabrze

Pomoc Drogowa Gliwice 24H – Laweta – Holowanie – Roadside Assistance

Twój całodobowy partner w Gliwicach oraz Autostradzie A4 – A1 – DTŚ – DK88 Gliwice

Telefon 24H

Call Now Button