730 367 039

Pomoc Drogowa Chorzów 24h

Laweta, Holowanie, Assistance

Pomoc Drogowa Chorzów – Laweta – Holowanie – Roadside Assistance 24H

Awaria samochodu > kolizja > wypadek drogowy > Wymiana koła > Dowóz paliwa > awaryjne odpalanie na kable, może przytrafić się każdemu kierowcy. Dlatego nasza Autopomoc pomoc drogowa Chorzów pomoże Państwu w każdej usterce na drodze całodobowo 24H

pomoc drogowa gliwice

Pomoc Drogowa Chorzów 24h

Usługi pomocy drogowej na terenie miasta Chorzów oraz miejscowości w obrębie +100km od Chorzowa.

laweta gliwice

Laweta Chorzów 24h

Wykonujemy usługi pomocy autolawetą na samochody osobowe, dostawcze oraz SUV całodobowo.

wymiana koła gliwice

Wymiana koła Chorzów 24H

Wymiana koła na terenie Chorzowa, nasza firma dojeżdża do klienta i świadczy usługi wulkanizacji na drodze.

awaryjne odpalanie

Awaryjne odpalanie Chorzów 24H

W swojej ofercie oferujemy Państwu Awaryjne Odpalanie z urządzenia rozruchowego 12V/24V

holowanie gliwice

Holowanie Chorzów 24H

Oferujemy naszym klientom Holowanie Chorzów samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych TIR.

Diagnostyka Komputerowa Chorzów

Oferujemy drobne Diagnostykę komputerową z dojazdem na terenie miasta.

Pomoc Drogowa Chorzów 24h/7 Laweta oraz Holowanie – Assistance

Szukasz Pomocy drogowej w Chorzowie ? Szukasz zapytania w Google Laweta Chorzów ? Holowanie Chorzów ? – Dobrze trafiłeś ! 

Całodobowa Pomoc drogowa Chorzów –  Laweta Chorzów i Holowanie. Jesteśmy do Państwa usług przez cały rok przez całą dobę 24h/7 dni !

Działaności Pomoc Drogowa, laweta, holowanie Chorzów charakteryzuje się w zasadzie jednym i tym samym. Wszystkie usługi dotyczą pomocy na drodze w mieście Chorzów oraz Autostradzie A4, DTŚ . Jest wiele nieprzewidywalnych sytuacji na drodze, w których należy wezwać lawete w Chorzowie. Prowadzimy działalność już od ponad 10 lat, dlatego wzywając naszą pomoc drogowa możecie być Państwo spokojni, że trafiliście na rzetelną oraz ubezpieczoną firmę holowniczą. Dlatego też dajemy z naszej strony naszym klientom gwarancję satysfakcji. 

W jaki sposób wezwać firmę pomoc drogowa Chorzów ? 

Jest to bardzo proste ! Wystarczy znaleźć nas w internecie pod hasłem pomoc drogowa Chorzów lub laweta Chorzów i wybrać nasz numer

telefonu – 730 367 039.

Kiedy wezwać Pomoc Drogowa Chorzów ?

W sytuacji, w której należy wezwać lawetę jest naprawdę sporo. Opiszemy Państwu kilka najczęstszych przyczyn wezwania lawety przez naszych klientów w Katowicach. Na ogół wezwanie lawety wiąże się z bardzo nieprzyjemną sytuacją na drodze, ponieważ zepsuł się Państwu samochód, czego żaden kierowca nie chce doświadczyć. Można napisać, że takie TOP 10 awarii na drodze jest

 • Spowodowane kolizji oraz wypadek czyli przeważnie uszkodzenia blacharsko – lakiernicze.
 • Awaria układu wtryskowego, czyli potocznie pisząc wtryski lub pompa wtryskowa, zapchany filtr paliwa, co może być spowodowane zatrzymaniem się samochodu na drodze. 
 • Urwanie wahacza, co jest chyba najbardziej niebezpieczną sytuacją, ponieważ wiąże się z tym urwanie koła. Nasza Pomoc Drogowa Chorzów posiada specjalistyczne wózki, aby umożliwić wciągniecie takiego samochodu na lawetę bez jego uszkodzenia !
 • Usterka układu DPF/FAP, EGR uniemożliwiająca jazdę autem tzw. awaria ekologiczna samochodu. Przeważnie nowsze samochody z silnikiem Diesla są zaopatrzone w filtr cząstek stałych. Zapchanie takiego filtra skutkuje przeważnie przejściem samochodu w tzw. tryb awaryjny, który odcina moc samochodu. Przy takiej usterce należy bezzwłocznie sholować samochód do serwisu.
 • Awaria elektroniczna samochodu. Są to chyba najbardziej trudne awarie, ponieważ w aucie mamy tysiące przewodów, modułów. Przy takich awariach bez komputera diagnostycznego raczej się nie obejdzie. Nasza Pomoc Drogowa Chorzów posiada profesjonalny komputer diagnostyczny, który pomaga ustalić usterkę elektroniczną w samochodzie. 
 • Awaria rozrządu – jest to awaria gdzie większość przypadków kończy się uszkodzeniem silnika. W takim przypadku należy wezwać Laweta Chorzów, aby sholować samochód na warsztat lub pod dom klienta. 
 • Awaria układu chłodniczego – w tym przypadku awaria może być błacha, taka jak uszkodzony wąż do chłodnicy, zbiorniczka wyrównawczego, po bardziej poważniejsze awarie np. pompy wody. 
 • Awaria turbosprężarki – taka awaria to też częsta przyczyna wezwania firmy holowanie Chorzów. Tak samo jak z układem chłodzenia, awarii może ulec tylko wąż od intercoolera do turbosprężarki po przewody podciśnienia, a w skrajnych przypadkach do całkowitego uszkodzenia turbosprężarki i zassania oleju z silnika. Raczej i w tym przypadku bez lawety w Rudzie się nie obejdzie !
 • Awaria paska klinowego/wielorowkowego – jest to awaria też dosyć poważna. Jak charakteryzuje się taka usterka ? Przeważnie jest to brak ładowania przez alternator, brak wspomagania kierownicy, ponieważ na takim pasku pracuje cały osprzęt taki jak alternator, pompa wspomagania, pompa wody, sprężarka klimatyzacji, pompa podciśnienia (Vacum). Każda z tych wymienionych rzeczy skutkuje natychmiastowej awarii pojazdu.
 • Awaria alternatora – bardzo częsta awaria, która może się Państwu przydarzyć, ponieważ tego typu rzecz unieruchamiają samochód. Prawidłowe ładowanie alternatora to 13,5-14,4V. Jeśli alternator się uszkodzi to wtedy napięcie nam spada albo wzrasta, mowa wtedy o przeładowaniu co jest bardzo szkodliwe dla modułów w samochodzie. Należy również zadzwonić po Autopomoc Chorzów, aby odbyło się holowanie do warsztatu samochodnego w Chorzówie lub do Państwa miejsca zamieszkania.
 • Awaria ogumienia – dość powszechna usterka, która spotkała prawie każdego kierowcę, jednak nie zawsze mają Państwo klucz do kół, lewarek (podnośnik) lub też klient nie czuje się na siłach, aby samemu wymienić koło. Dla nas nie jest to problem. Pomożemy Wam w każdej sytuacji. Posiadamy do tego odpowiedni sprzęt i zrealizujemy każdą wymianę koła w Katowicach całodobowo w samochodach osobowych oraz dostawczych, również TIR i naczepy.
 • Awaria układu kierowniczego – przyczyn może być bardzo wiele od zatarcia się pompy wspomagania po wyciek płynu od wspomagania tzn. nieszczelność w przewodach, zerwanie paska klinowego oraz brak ładowania.
 • Najechanie na wyrwę tzw. dziurę w asfalcie i uszkodzenie dołu pojazdu. Uszkodzić możemy w ten sposób wszelakie elementy zawieszenia, skrzywić felgę, uszkodzić oponę oraz miskę olejową, co będzie skutkowało wyciekiem oleju na jezdnie. Ogólnie w każdym z wymienionych przypadków pojazd powinien trafić na lawetę. Jak wiadomo nasze drogi nie są idealne dlatego nie łatwo o taką przykrą sytuacje.
 • Usterka układu wydechowego – przeważnie przyczyną usterki układu wydechowego są czynniki zewnętrzne. Układ wydechowy to odsłonięte elementy rur pod naszym samochodem. Do uszkodzenia wydechu może dojść poprzez skorodowanie metalowych elementów, tzn samych rur bądz opasek. Czasami bywa tak że na coś najedziemy i spadnie nam np. tłumik.

Możecie też uszkodzić pojazd w inny sposób np. najechać na schody gdzieś na osiedlu, zawisnąć na skarpie, wpaść samochodem do jeziora np. wodując łódkę, zakopać się w lesie, zawisnąć na krawężniku bądź innym przedmiocie. Dla nas żadne zlecenie nie jest problemem. Postaramy się pomóc w każdej sytuacji.

Z takich popularnych usterek to by było na tyle, jednak przyczyn awarii samochodu/sytuacji losowych może być o wiele więcej, które wymagają naszej interwencji na drodze.

Holujemy również samochody na terenie Chorzowa, jeśli mają Państwo nieważne badania techniczne pojazdu, brak ubezpieczenia OC, pękniętą szybę, dziurę w kole, zatrzymanie dowodu rejestracyjnego przez policję, transport pojazdu na stację kontroli pojazdów z nieważnym przeglądem lub sprowadzanym z zagranicy.

Sprawne samochody również są transportowane na lawecie. Taki transport samochodu może być zlecony naszej firmie Laweta Katowice w przypadku zakupu nowego samochodu w salonie, holowanie samochodów zabytkowych, antycznych, samochodów sportowych na tor wyścigowy.

Co zrobić w przypadku awarii samochodu na Autostradzie A4 / DTŚ  ?

Jak wiadomo przez Chorzów przebiega Autostrada A4 oraz Drogowa Trasa Średnicowa DTŚ DK902 o bardzo dużym natężeniu ruchu, dlatego muszą Państwo bezwzględnie zjechać na pas awaryjny, ubrać kamizelkę odblaskową i umieścić trójkąt ostrzegawczy za samochodem. Teraz możemy wezwać Pomoc Drogowa Autostrada A4 / DTŚ Chorzów. Nasza firma holownicza postara się dotrzeć w ciągu 20 minut od zamówienia lawety. Bardzo ważne jest to, żeby klient podał kilometr autostrady, na którym się znajduje oraz w jakim kierunku jechał. Posiadamy bardzo dokładne mapy z pikietażem autostrad, dlatego zawsze bezbłędnie dojeżdżamy do naszego klienta, co skraca czas oczekiwania na lawetę.

Na Autostradzie ze względu na bezpieczeństwo nasze i Państwa nie podejmujemy się napraw samochodów. W przypadku awarii oraz chęci naprawy zawsze wykonujemy usługi poza autostradą, dlatego też najpierw musimy zlawetować pojazd w bezpieczne miejsce. Ważne, aby z autostrady wydostać się jak naszybciej możemy.

Nasza Pomoc Drogowa Chorzów Autostrada A4 / DTŚ  jest przygotowana na wyjazdy Autostradowe. Jesteśmy bardzo dobrze oznakowani. Nasi pracownicy posiadają specjalne ubrania odblaskowe z homologacją oraz nasze auto lawety oznakowane są zgodnie wedle aktualnych przepisów, jakie regulują świadczenie usług pomocy drogowej.

Miasto Chorzów jest miastem dosyć sporym, dlatego też dobrze znamy topografię naszego miasta i autostradę A4 / DTŚ (DK92). Jeśli nawet nasz klient ma problem z odnalezieniem słupka z pikietżem na autostradzie, który powinien znajdować się co 100 m wystarczy, że powie nam, co widzi przed sobą. Razem napewno się odnajdziemy na autostradzie !

Również, jeśli zakopiecie się w lesie, polanie, bądź łące i wszystkie możliwości GPS zawiodą, współpracujemy z firmą, która operuje dronami. Dlatego też, możemy Was w ten sposób odnaleźć w lesie bądź polanie.

Wydaje nam się, że dobrze trafiliście odwiedzając naszą stronę pomocy drogowej, ponieważ dla nas liczy się zadowolony klient, dlatego też cały czas inwestujemy w zaufanie klientów, powiększając grono zadowolonych klientów.

Posiadamy również w naszej flocie samochód serwisowy do drobnej naprawy samochodów na drodze. Wykonujemy nim zlecenia naszych klientów takie jak: Wymiana koła, Awaryjne uruchamianie samochodów oraz TIRów prądem 12V oraz 24V, Diagnostyka komputerowa, Dowóz paliwa, Zabezpieczenie miejsca kolizji oraz wypadku.

Trochę o Chorzowie…

Położenie

Chorzów leży na Płaskowyżu Bytomsko-Katowickim będącym częścią Wyżyny Śląskiej, na terenie Górnego Śląska. Najwyższymi punktami miasta są:

wzniesienie w lesie załęskim (ok. 341 m n.p.m.)[3]

Góra Wyzwolenia, dawniej Góra Redena (321 m n.p.m.)

Góra Parkowa (wzniesienie z Planetarium) (320 m n.p.m.)

wzniesienie w Chorzowie Starym (320 m n.p.m.)

Pod względem geologicznym miasto położone jest na obszarze Górnośląskiego Zagłębia Węglowego obejmującego cały Górnośląski Okręg Przemysłowy oraz Rybnicki Okręg Węglowy. Sąsiaduje z Katowicami (długość granicy: ok. 13 km), Rudą Śląską (ok. 4,5 km), Bytomiem (ok. 5 km), Piekarami Śl. (ok. 2 km), Siemianowicami (ok. 6,5 km) i Świętochłowicami (ok. 8 km). Rozciągłość południkowa wynosi ok. 11,5 km, a równoleżnikowa – ok. 6,5 km.

źródło pl.wikipedia.org

Dla naszych klientów jako legalnie działająca firma na rynku pomocy drogowej oferujemy płatnośc kartą płatniczą.

Serdecznie Pozdrawiamy Pomoc Drogowa – Laweta – Holowanie – Assistance Chorzów 24H !

Pomoc Drogowa Chorzów obsługuje dzielnice:

Chorzów-Maciejkowice,

Chorzów-Stary,

Chorzów-Pnioki,

Chorzów-Śródmieście,

Chorzów-Klimzowiec,

Chorzów-Batory

Zapraszamy na naszą podstrone Pomoc Drogowa Pyrzowice

Pomoc Drogowa Chorzów 24H – Laweta – Holowanie – Roadside Assistance

Telefon 24H

Call Now Button